Katastrofálne vystúpenie slovenských hokejistov

Môžme začať pohľadom na olympijský hokej. Naši reprezentanti sa predstavili v prvom zápase proti výberu USA, ktoré síce bolo favoritom, ale do našich chlapcov sme vkladali veľké nádeje. Odpoveď na to sme dostali jednoznačnú, výprask 1:7 hovorí za všetko.

Do druhého zápasu sme nastúpili bez zraneného Tomáša Marcinka, ale iné ako víťazstvo nad „outsiderom“ turnaja – Slovinskom sme si nepripúšťali. A vtedy prišla druhá, tvrdá rana pre Slovenský hokej na tejto olympiáde. Zahambujúca prehra Slovenska 1:3, nepotrebuje žiadny komentár.

Zdrvení, slovenskí reprezentanti si na ruskú „zbornú“ trúfali, výsledkom toho bola tesná prehra po samostatných nájazdoch 0:1. Neskutočný výkon podal brankár našej reprezentácie Ján Laco, ktorý zneškodnil 36 stiel a čisté konto udržal 65 minút. Pochváliť však teba všetkých hokejistov, pretože sa zamysleli nad svojimi výkonmi z uplynulých zápasov a tento zápas odohrali na výbornú.

Nakoniec sa ukázalo, že tento výkon možno považovať za najlepší výkon slovenských hokejistov na ZOH v Soči, pretože naši chlapci vo svojom poslednom zápase na tejto olympiáde nedokázai poraziť český mančaft v susedskom „derby“. Po katastrofálnej prvej tretine, keď sme prehrávali už 0:3, málokto veril, že sa s tým výsledkom dá ešte niečo robiť. Opak sa stal pravdou a Slováci sa rozobrali a dokázali znížiť až na 3:4, lenže pri hre bez brankára sme inkasovali piaty gól, ktorý nás úplne položil.

Najviac sme sa trápili v koncovke. Konečná bilancia slovenských hokejistov na ZOH v Soči 2014 – 4 zápasy – 4 prehry – 1 bod – celkové skóre 5:16. Celkové umiestnenie – 11. miesto.

Naturalizovaná Slovenka Nasťa Kuzminová

Pre nás to bol vstup na olympiádu ako z rozprávky. Ruská rodáčka z Ťumenu išla na prvej biatlonovej previerke v Soči ako drak. Fantastická streľba v ľahu aj v stojke, vyšperkovaná úžasne rýchlym behom a zlatou medailou na hrudi. Pre Nasťu, ako aj pre Slovensko, to bol historický zápis, pretože ako prvá žena obhájila zlato v niektorej z individuálnych disciplín pod piatimi kruhmi. O dva dni na to pridala do svojej zbierky 6. miesto v stíhacích pretekoch a neskôr 5.miesto v zmiešanej štafete aj keď naši biatlonisti došli do cieľa na šiestom mieste, ale kvôli dopingovému prehrešku Evy Sachenbacherovej – Stehleovej, ktorá sa postarala o diskvalifikáciu nemcov, sme sa posunuli.

Famózny výkon Adama Žampu

Do dejiska 22. zimných olympijských hier cestoval skromne, ale čakalo sa od neho, že by sa mohol pekne umiestniť. 23 – ročný veľmi nádejný zjazdár zo Starého Smokovca sa umiestnil na ZOH v Soči v TOP 10 – 2-krát. Najskôr šokoval v superkombinácii fantastickým 5. miestom, pričom zaostal za pódiovým umiestnením len o 68 stotín. Následne v slalome, disciplíne, ktorú najviac obľubuje, získal skvelé 6. miesto, pričom ho od bronzu delilo len 61 stotín.

Môj záver

Mali sme možnosť si pozrieť formou televíznych obrazoviek najslávnejšiu športovú udalosť, ktorá sa koná každé štyri roky, vždy inom štáte. Každý usporiadateľ sa snaží vymyslieť stále krajší a krajší ceremoniál, ktorým by sa olympijské hry definitívne začali. Olympiáda, to je sen každého športovca, novinára, komentátora, ale podľa mňa by okrem toho mala spájať rôznych ľudí a rôzne národy. Cieľ našej výpravy zostal nesplnený, keď podľa slov vedúcej výpravy – Jany Gantnerovej sme mali získať až 5 medailí, ale nevadí, tešíme sa aj z tej jednej a fandíme našim reprezentantom aj naďalej. SLOVENSKO DO TOHO!!!